Bootstrap – jakie możliwości ze sobą niesie

Jakie możliwości daje nam biblioteka Bootstrap?

Na ostatnim spotkaniu technicznym oprócz tworzenia własnego szablonu w WPwstępu do baz danych oraz Oxygen Buildera.  

Przedstawialiśmy również czym jest Bootstrap oraz jakie są jego możliwości .  

Dowiedzieliśmy  się, że Bootstrap jest to biblioteka usprawniająca prace nad stronami internetowymi dzięki gotowym komponentom oraz łatwego przystosowania strony pod względem responsywności .  

Instalacja Bootstrapa

Instalacja Bootstrapa jest bardzo prosta wystarczy ściągnąć ze strony głównej twórców getbootstrap.com compiled CSS i JS oraz dodać je w standardowy sposób do strony .  

Najważniejszą nowością dotyczącą najnowszej wersji Bootstrapa 5 jest to, że nie wymaga on już biblioteki jquery dodanej do projektu , co znacznie obniża rozmiar strony oraz działa optymalizująco. 

Your Comment:

Powiązane wpisy

16

sie
Budowa szablonu, Oxygen, projektowanie stron, Wordpress

OxygenBuilder – podstawy

Co to jest Oxygen? Oxygen jest to wizualny builder umożliwiający tworzenie szablonów pod WordPress’a, pozwala on tworzyć w szybkim tempie szablony bazujące na szablonie graficznym (i nie tylko) za pomocą metody drag&drop. Środowisko to całkowicie eliminuje konieczność stosowanie motywów. Zalety Oxygena? Strony stworzone za pomocą tego builder’a osiągają niebywale lepsze wyniki w szybkości działania strony w porównaniu […]

16

sie
Budowa szablonu, Core Web Vitals, projektowanie stron

Co to jest Core Web Vitalas?

Core Web Vitals Każda witryna w sieci aby ciągle odnosiła sukcesy powinna być bezustannie aktualizowana pod kontem jakości obsługi. W takim celu stworzono Web Vitals, który pomoże marketerowi, właścicielowi firmy czy programiście, w określaniu ilościowego wrażenia witryny oraz umożliwi jej identyfikacje jak i poprawę.  Co to jest Core Web Vitalas?  Usługa Web Vitals została zapoczątkowana przez Google. Jej głównym celem jest usystematyzowanie informacji, które decydują o sygnałach[…]