Co to jest Core Web Vitalas?

Core Web Vitals

Każda witryna w sieci aby ciągle odnosiła sukcesy powinna być bezustannie aktualizowana pod kontem jakości obsługi. W takim celu stworzono Web Vitals, który pomoże marketerowi, właścicielowi firmy czy programiście, w określaniu ilościowego wrażenia witryny oraz umożliwi jej identyfikacje jak i poprawę. 

Co to jest Core Web Vitalas? 

Usługa Web Vitals została zapoczątkowana przez Google. Jej głównym celem jest usystematyzowanie informacji, które decydują o sygnałach jakościowych niezbędnych do dostosowania witryny tak, aby każdy jej użytkownik doznawał doskonałego doświadczenia podczas jej użytkowania.  

Wraz z rozwijającą się techniką firma Google wprowadziła na rynek wiele narzędzi, które pomagają w mierzeniu i raportowaniu wydajności. Są one dość skomplikowane dlatego też tylko niektórzy programiści są w stanie sprawnie się nimi posługiwać. Dzięki usłudze Web Vitals każdy właściciel witryny nie musi mieć specjalistycznego doświadczenia w obsłudze narzędzi do testowania stron www, aby mógł skupić się na najważniejszych wskaźnikach jej obsługi, czyli Core Web Vitals. 

Podstawowe wskaźniki 

Usługa Core Web Vitals dysponuje zbiorem wskaźników internetowych, które pozwalają na analizę wszystkich stron internetowych. Ich wyniki będą mogą być wyświetlane w dostępnych narzędziach Google. Możemy wyodrębnić trzy kluczowe wskaźniki: LCP, FID, CLS (szybkość ładowania, interaktywność oraz stabilność wizualna). Każdy z nich skupia się na innym aspekcie wrażeniach użytkownika, korzystającego z danej witryny. Należy pamiętać, że każdy z tych wskaźników będzie rozwijany wraz z rozwojem technologicznym. W przypadku trzech wspomnianych wskaźników, Google oszacowało zalecane progi dla dobrego wrażenia użytkownika. Strona powinna być załadowana nie później niż 2.5s od jej pierwszego uruchomienia(LCP). Natomiast czas do jej pełnej interaktywności nie powinien przekraczać 100ms (FID). Ostatni wskaźnik odnoszący się do stabilności wizualnej powinien utrzymywać się na poziomie 0,1 lub mniej (CLS)..

Źródło: https://web.dev/vitals/

Jak sprawdzić Core Web Vitals? 

Najszybszym i zarazem najprostszym sposobem jest wykorzystanie narzędzia  PageSpeed Insight.  Aby wykonać test odwiedzamy stronę https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl, następnie w pole formularza wprowadzamy adres naszej witryny oraz klikamy „analizuj”. Warto zaznaczyć, że wyniki będą różne na poszczególnych podstronach. Dlatego też warto jest nie tylko weryfikować stronę główną, a różne podstrony naszego serwisu.  

Your Comment:

Powiązane wpisy

09

cze
Pozycjonowanie stron (SEO)

Jak długo trzeba czekać na efekty z pozycjonowania strony internetowej?

Czas, jaki trzeba czekać na efekty pozycjonowania strony internetowej, jest zależny od wielu czynników i może się znacznie różnić. Niemniej jednak, ogólnie można oczekiwać, że pierwsze efekty pojawią się po około 3-6 miesiącach, czasami dłużej. Jednak to, jak długo będzie trwało zobaczenie znaczących efektów, zależy od takich czynników jak: SEO to proces, który wymaga cierpliwości, ciągłego monitoringu […]

16

sie
Budowa szablonu, Oxygen, projektowanie stron, Wordpress

OxygenBuilder – podstawy

Co to jest Oxygen? Oxygen jest to wizualny builder umożliwiający tworzenie szablonów pod WordPress’a, pozwala on tworzyć w szybkim tempie szablony bazujące na szablonie graficznym (i nie tylko) za pomocą metody drag&drop. Środowisko to całkowicie eliminuje konieczność stosowanie motywów. Zalety Oxygena? Strony stworzone za pomocą tego builder’a osiągają niebywale lepsze wyniki w szybkości działania strony w porównaniu[…]