OxygenBuilder – podstawy

Co to jest Oxygen?

Oxygen jest to wizualny builder umożliwiający tworzenie szablonów pod WordPress’a, pozwala on tworzyć w szybkim tempie szablony bazujące na szablonie graficznym (i nie tylko) za pomocą metody drag&drop. Środowisko to całkowicie eliminuje konieczność stosowanie motywów.

Zalety Oxygena?

Strony stworzone za pomocą tego builder’a osiągają niebywale lepsze wyniki w szybkości działania strony w porównaniu do stron działających np. z Elementorem.

Konfiguracja

Instalacja Oxygena przebiega bardzo podobnie jak instalacja zwykłej wtyczki. Po instalacji naszym oczom ukazuje się możliwość skonfigurowania po przez dwie drogi. Pierwszą z nich jest instalacja całkiem pusta (bez predefiniowanych szablonów), badź instalacja z użyciem gotowego szablonu oferowanego przez zespół Oxygen’a. Na chwilę obecną gotowych szablonów jest 18.

Budowanie swojego szablonu

Aby zbudować swój szablon musimy przejść do zakładki Oxygen => Templates => Add new templete. Aby móc edytować parametry szablonu musimy pierw podać jego nazwę a następnie go zapisać. Jedynm z podstawowych szablonów jest ‘Main’ możemy w nim zdefiniować wygląd header’a oraz footer’a i przypisać do wszystkich stron. Aby uzyskać taki efekt musimy z opcji wybrać ‘Other’ oraz zaznaczyć opcję ‘Catch All’

W edycji danego szablonu, bądź strony jesteśmy w stanie edytować dosłownie każdy element, poprzez zaznaczenie go myszką, w opcjach mamy do wyboru takie elementy jak (background, size, typografia, etc).

Do naszego szablonu możemy również użyć globalnych styli po przez opcję Manage => Settings => Global Styles, po prawej stronie ukaże nam się okienko z możliwością edycji kolorów, czcionek, nagłówków itp..

W edytorze mamy również możliwość bezpośredniego pisania swoich własnych styli CSS badź kodu JavaScript.

Your Comment:

Powiązane wpisy

09

cze
Pozycjonowanie stron (SEO)

Jak długo trzeba czekać na efekty z pozycjonowania strony internetowej?

Czas, jaki trzeba czekać na efekty pozycjonowania strony internetowej, jest zależny od wielu czynników i może się znacznie różnić. Niemniej jednak, ogólnie można oczekiwać, że pierwsze efekty pojawią się po około 3-6 miesiącach, czasami dłużej. Jednak to, jak długo będzie trwało zobaczenie znaczących efektów, zależy od takich czynników jak: SEO to proces, który wymaga cierpliwości, ciągłego monitoringu […]

16

sie
Budowa szablonu, Core Web Vitals, projektowanie stron

Co to jest Core Web Vitalas?

Core Web Vitals Każda witryna w sieci aby ciągle odnosiła sukcesy powinna być bezustannie aktualizowana pod kontem jakości obsługi. W takim celu stworzono Web Vitals, który pomoże marketerowi, właścicielowi firmy czy programiście, w określaniu ilościowego wrażenia witryny oraz umożliwi jej identyfikacje jak i poprawę.  Co to jest Core Web Vitalas?  Usługa Web Vitals została zapoczątkowana przez Google. Jej głównym celem jest usystematyzowanie informacji, które decydują o sygnałach[…]